• baner CCMODE
Drukuj

Pracownia SecLab EMAG

Super User. Opublikowano w Oferta współpracy

Pracowania SecLab EMAG przeznaczona jest do konstruowania produktów informatycznych o podwyższonych wymaganiach bezpieczeństwa pracujących w środowiskach o zwiększonym ryzyku. SecLab EMAG działa w wydzielonej, na mocy rozporządzenia Dyrektora Instytutu Technik Innowacyjnych, komórce organizacyjnej o nazwie Zespół Bezpieczeństwa Informacji. Pracownię objęto Systemem Zarządzania Jakością (ISO 9001) funkcjonującym w Instytucie EMAG oraz Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI, ISO 27001) z elementami Systemu Zarządzania Ciągłością Działania (SZCD, BS 25999) w celu zapewnienia jakości prowadzonych prac i ochrony danych projektowych.
Pracowania działa w ramach wydzielonej infrastruktury sieciowej i jest wyposażona w stanowiska przeznaczone do badań i konstruowania informatycznych produktów w postaci oprogramowania oraz inteligentnych urządzeń sprzętowych i oprogramowania układowego. Konstruowanie produktów odbywa się zgodnie ze specjalnymi procedurami realizacji prac badawczo-rozwojowych dedykowanych dla produktów danego typu.

Zespół bezpieczeństwa oferuje możliwość wykorzystania przez przedsiębiorców wyposażenia pracowni we własnych projektach obejmujących:

  • projektowanie i ocenę zabezpieczeń produktów informatycznych o podwyższonych wymaganiach bezpieczeństwa z Common Criteria – CCMODE Tools,
  • zarządzanie bezpieczeństwem informacji i ciągłością działania według norm ISO/IEC 27001 i BS25999 (ISO 22301) – OSCAD,
  • analizę ryzyka i zarządzanie ryzykiem w różnych dziedzinach zastosowań z uwzględnieniem oceny efektywności i użyteczności proponowanych zabezpieczeń – ValueSec.

O nas

Instytut Technik Innowacyjnych EMAG jest instytutem badawczym zajmującym się kompleksowym opracowywaniem oraz wdrażaniem nowoczesnych urządzeń, systemów oraz technologii.

Kontakt

emag-logo

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG 
40-189 Katowice, ul. Leopolda 31
tel. + 48 (32) 2007-805,
e-mail: ccmode@ibemag.pl

 

 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla