• baner CCMODE
Drukuj

CCRA

Super User. Opublikowano w Common Criteria w Polsce

Porozumienie o wzajemnym respektowaniu rezultatów oceny i certyfikacji bezpiecznych produktów informatycznych CCRA (ang. Common Criteria Recognition Arrangement), do którego należy obecnie 26 krajów, rozróżnia dwie grupy krajów w zależności od zakresu stosowania standardu.

Pierwsza grupa to Certificate Authorizing Members zrzeszająca kraje, które opracowały i prawnie przyjęły do stosowania własne schematy oceny, i które mają prawo do wykonywania ocen i wydawania certyfikatów. Należy do tej grupy 17 następujących państw: Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Malezja, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Indie.

Druga grupa to Certificate Consuming Members zrzeszająca kraje, które respektują certyfikaty wydane przez innych członków CCRA, ale jeszcze nie przyjęły własnych schematów oceny i nie mogą na razie wykonywać ocen i certyfikacji produktów. Z kolei do tej grupy należy 9 następujących państw: Austria, Czechy, Dania, Finlandia, Grecja, Węgry, Izrael, Pakistan, Singapur.

https://www.commoncriteriaportal.org/ccra/

O nas

Instytut Technik Innowacyjnych EMAG jest instytutem badawczym zajmującym się kompleksowym opracowywaniem oraz wdrażaniem nowoczesnych urządzeń, systemów oraz technologii.

Kontakt

emag-logo

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG 
40-189 Katowice, ul. Leopolda 31
tel. + 48 (32) 2007-805,
e-mail: ccmode@ibemag.pl

 

 

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla